NOVINKY 2022 Pro více info klikněte zde.

AKCE DO 31.3.2023 4+1ZDARMA ZDE 

AKCE SETY DO 31.3.2023 (-40%) ZDE

Promyšlené použití

frézy UniCut jsou frézy vždy s nějakým konkrétním záměrem
Nacházet optimální strategii frézování je klíčové pro všechny, které živí obrábění. Každá soustava stroj-nástroj-obrobek je unikátní a univerzální řešení nebývá nikdy optimální. 
 
Můžete sami porovnat různé přístupy k odebírání materiálu:

Vlevo: rozšiřování kapsy trochoidním frézováním s Ae=0,1 až 0,2xD. Metoda dosahuje produktivitu s využitím velkých hodnot otáček a posuvů. Stroj i fréza "naběhají" hodně kilometrů. Menší řezné síly. Vhodné pro menší rychlé stroje.

Vpravo: rozšiřování kapsy loupacím frézováním s Ae=0,7 až 0,95xD. Stejný nebo vyšší třískový výkon, mírně vyšší řezné síly, tichý chod bez vibrací, nižší otáčky a posuvy. Preferovaný způsob UniCut. Optimalizované nástroje jsou PocketMaster a 2D-JET. Ideální pro těžší stroje.

 

 

Vlevo: výroba dutiny pomocí vysokorychlostní frézy: vhodné řešení pro větší hloubky a jiné než kolmé stěny.

Vpravo: výroba kolmé kapsy loupacím frézování: vhodné řešení pro hloubky do 3xD. Až dvojnásobný třískový výkon. Dostane se dál do rohů. Optimalizované nástroje jsou PocketMaster 2D-JET. Preferované řešení UniCut.

 

Vlevo: obvodové páskování vysoké stěny frézou s VBD. Výhoda: možnost použít dlouhý držák pro vysokou stěnu.

Vpravo: obvodové frézování na jeden průchod. Dostane se dál do rohů. Většinou je rychlejší. Více zubů v záběru a tišší chod. Optimalizované nástroje jsou PocketMaster , FrameCut, a SuperSlim. Preferované řešení UniCut.

 

Vlevo: Hluboká kapsa nebo drážka frézovaná dlouhou odlehčenou frézou. Pro hrubování nevhodné, řezné síly působí značný ohyb a vibrace. Dokončování dna a stěn je ok.

Vpravo: Hluboká kapsa nebo drážka frézovaná TurboJetem: Řezné síly více nasměrovány do osy, stabilní proces až do štíhlosti 6xD, šroubový dopravník na stopce zamezuje zaklínění volných třísek. Preferované řešení UniCut.